ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her hangi derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize tek hikâye anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koymak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar ayrılmış gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı özgü muvafık benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı etkili nitelikli bir kez videoteyp aktarımı sağlamak amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zaten kullandığınız birleşik model olan isteğe tutkun video adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, görmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre yakışır aynı zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite özgü yalnız takım üstü kutu okunuşu düzgülü yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, aynı stüdyoda az alın kişiden oluşan diri müşterek kitleyle ele vermek yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler kendince profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin ekonomik yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her tür safi trafiğini tehlikeli bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek özgü çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya müşterek bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek uğruna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli benzer görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çabuk okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı iplik ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez diğer yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı yalnız yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan ancak eş defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı eş türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye uslu müşterek istemciyle olduğu denli basitçe bilgi buraya tıklayın gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek yoluna devamını oku “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin tek şekilde bir iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik bir video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını yalnız iki saniye ortamında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta alan burada elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun bir küme müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak düşüncesince şiddetli nitelikli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiç bir madde davranmak amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz daha fazla bilgi vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri daha fazla bilgi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hareketsiz sadece tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar